Mykola Hrynchuk o swojej sportowej karierze i nie tylko

Krótki wywiad z mistrzem wagi półśredniej Federacji Spartan Fight
1. Od ilu lat trenujesz sporty walki?
 
MH: Witam wszystkich, dziękuje za zaproszenie:)
Zacząłem trenować Free-Fight w wieku 23 lat, wcześniej też trochę eksperymentowałem i próbowałem swoich sił w różnych dziedzinach sztuk walki. Ogólnie trenuje MMA od 10 lat.
 
2. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z mma?
 
MH: Postanowiłem wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte w innych sportach walki i połączyłem to w jedną całość. Chciałem się sprawdzić, tak się to zaczęło.
 
3. Najcięższa walka?
 
MH: Każda walka jest dla mnie doświadczeniem, lekcją, która daje mi możliwość rozwoju jako sportowiec, nie ma najcięższych walk, są nowe doświadczenia.
 
4. Walka, która sprawiła Ci najwięcej satysfakcji? 
 
MH: Jeden z ciekawszych pojedynków jaki stoczyłem, to pojedynek o pas mistrza Ukrainy federacji Free-Fight oraz osobiście dla mnie, walka która dała mi najwięcej satysfakcji, to ostatnia walka na "Spartan Fight 8", gdzie zdobyłem mistrzowski pas. Walki daja mi masę radości, to całe moje życie!
 
5. Czy wygrana podczas gali Spartan Fight 8 i zdobycie pasa mistrzowskiego ma jakieś ogromne znaczenie i, czy uważasz, że znajdzie się ktoś, kto będzie chciał odebrać Ci ten pas? Jeżeli miałoby się tak stać, z kim chciałbyś odbyć tę walkę?
 
MH: Mistrzowski pas to dowód na to, że moja praca nie poszła na marne, godziny spędzone na macie, kontuzje i litry wylanego potu nie poszły na marne. Dziękuję Federacji Spartan Fight za możliwość walki, dla mnie każde zaproszenie jest dowodem uznania. Jestem gotowy na walkę z każdym zawodnikiem który, będzie chciał odebrać mi pas, ale na Spartan Fight wszyscy zawodnicy są na wysokim poziomie, więc każda walka będzie ciężka! Walczyłem 4 razy dla Spartan, 3 razy wygrałem przed czasem, raz niestety przegrałem na punkty z Kamilem Roszakiem, chciałbym zmierzyć się z nim jeszcze raz i udowodnić że jestem lepszy.
 
6. Co fasynuje Cię w mma? Twoje plany/cele sportowe na ten rok?
 
MH: Nie zatrzymywać się na tym co udało mi się osiągnąć dotychczas, jestem gotowy na nowe wyzwania, nowe walki i nowe zwycięstwa!
 
7. Twoje marzenie?
 
MH: W Tarnopolu, mieście z którego pochodzę jest piękne jezioro, chciałbym kiedyś wybudować dom obok tego jeziora, mieć trójkę dzieci, psa.. ale to nie jedyne moje marzenie. Chciałbym zdobyć mistrzowski pas wagi półśredniej UFC. Chciałbym potrenować w "American Top Team", jestem tam wielu dobrych sportowców, a ja lubię nowe doświadczenia.
 
8. Czym się zajmujesz poza treningami?
 
MH: Spędzam czas z rodziną, podróżuję, staram się poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury, to pozwala nabyć nowych emocji i poznać samego siebie z innych stron.
 
9. Kto jest Twoim wzorem sportowca?
 
MH: Nie wyznaczam sobie wzorów do naśladowania, szanuję wielu zawodników, jeśli zauważę coś ciekawego staram się wykorzystać to podczas walki.
 
10. Czym zajmowałbyś się, gdybyś nie wybrał sportowej kariery?
 
MH: Napisałbym romans (śmiech) Nie wyobrażam sobie życia bez MMA!
 
11. Jak wygląda Twój okres prygotowań do walki?
 
MH: Zawsze staram się być w formie, jeśli chodzi o okres przygotowawczy pod konkretną walkę, to dwa miesiące intensywnych treningów jest dla mnie optymalnym czasem.
 
12. Ulubiona rozrywka?
 
MH: Lubie pośpiewać podczas karaoke. 
 
13. Ulubiony film: 
 
MH: "Fight club"
 
14. Twoje motto?
 
MH: Ani kroku w tył! Tylko do przodu! Zwycięstwo za wszelką cenę. 
 
15. Z kim chciałbyś się zmierzyć podczas kolejnej gali?
 
MH: Chciałbym, żeby mój przeciwnik był przede wszystkim ciekawy w każdej płaszczyźnie, konkretnych zawodników nie rozpatrywałem, lubię ciekawe walki, dlatego- Spartan Fight, wszystko w waszych rękach!!!
 
16. O czym myślisz i co najbardziej motywuje Cię przed wejściem do klatki?
 
MH: Dużą motywacją dla mnie są bliskie mi osoby, przyjaciele, koledzy z klubu.
 
17. 3 rady/sugestie dla rozpoczynających przygodę z mma
 
MH: Wyznaczyć sobie konkretny cel i uparcie do niego dążyć, wiedzieć czego chcesz, zacisnąć zęby i trenować z całej mocy, bez wymówek, dlatego, że jeśli nie będziemy się starać i poświęcać, nigdy nie uda się nam osiągnąć tego co chcemy!
 
Data dodania
02 Październik 2017
Powrót
Aktualności
Życzenia Świąteczne
21.12.2017
W imieniu włodarzy Federacji Spartan Fight, chcielibyśmy złożyć życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
czytaj więcej
Historyczny CAMP ,,Charakterni Spartanie''
19.12.2017
Za nami pierwsza edycja CHRK CAMP Zakopane 2017! Wyczekujemy z niecierpliwością kolejnego!
czytaj więcej
Spartan Fight 9- podsumowanie i wyniki
04.12.2017
Gala Spartan fight 9 za nami! Czas na krótkie podsumowanie
czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sponsor Złoty

Sponsor Srebrny

Partnerzy

Patroni Medialni